PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94745}

Aviator

The Aviator
6,7 174 954
oceny
6,7 10 1 174954
6,7 33
oceny krytyków
Aviator
powrót do forum filmu Aviator

Nie denerwuje was czasem, gdy ktoś napiszę na forum filmu " Do tego arcydzieła trzeba dorosnąć, dopiero wtedy można się nim w pełni rozkoszować". Wygląda to trochę tak jakby autor postu automatycznie uważał się za mądrzejszego i bardziej dojrzałego kinomana. Nie przyjmuje on często do wiadomości, że komuś film po prostu się nie spodobał i to wcale nie dlatego, że ten ktoś nie zna się na filmach, jest " ociężałym umysłowo gimbusem" lub do danego filmu kompletnie nie dorósł, tylko dla tego, że gusta są różne. To czy film jest arcydziełem, czy nie, należy jedynie do subiektywnej opinii każdego z nas i nie każdy musi ją z nami dzielić. I jeszcze jedno do osób, które uważają średnią ocen: 6,7 dla Aviatora za krzywdząca. Otóż nie: O wyniku danego filmu decydują ludzie, w tym wypadku setki tysięcy użytkowników portalu Filmweb. Więc żadna ocena, dla żadnego filmu nie jest nigdy krzywdząca, bo większość tak nie uważa. Ba znajdzie się tyle samo osób, które twierdzą, że powinna być ona jeszcze niższa ( np: ja)

meczyki

To zależy z jakiej perspektywy ktoś to pisze, a samo określenie 'że do czegoś trzeba "dorosnąć" ' nie jest krzywdzące..Ludzie są na różnym poziomie rozwoju i niektórych elementów się nie doceni jeśli nie przeszło się pewnej ścieżki. Tak samo jest przecież z książkami. Są pewne dzieła, przez które ciężko jest przebrnąć. Natomiast po kilku latach lub po pewnych przeżyciach już nie. Osoba która sygnalizuje, że do czegoś trzeba dorosnąć może mieć na uwadze to, że dostrzegła powód dla którego coś w filmie może zostać zrozumiane tylko jeśli...No właśnie :)

ocenił(a) film na 5
tarta_malina

Tak jest, tylko, że ludzie piszący: " Do tego filmu trzeba dorosnąć" są często zwyczajnymi, szarymi zjadaczami popcornu bez żadnego pojęcia o filmach. Osoba, która tak piszę często błędnie uważa się za konesera, doświadczonego kinomana i jej jedynym argumentem do potwierdzenia tego jest to, że spodobał się jej jakiś film. Nie twierdzę, że tak jest zawsze, tak czy siak moim zdaniem nikt nie powinien pisać takiego postu na forum filmu .

meczyki

Takich ludzi należy oczywiście olewać. Jasne, że do niektórych dzieł inaczej podchodzimy w różnych momentach naszego życia. Jednak osoba pisząca "Do tego filmu trzeba dorosnąć" tylko się wywyższa, więc nie ma sensu wdawać się w dyskusje. Ja takie opinie czytałem np. na forum Sali Samobójców ;)

ocenił(a) film na 5
_Zero_

Nie długo ktoś napisze to na forum "Avengers" lub " Igrzysk śmierci".

ocenił(a) film na 5
_Zero_

Osobiście akurat lubię "Salę samobójców", ale z pewnością nie jest to "arcydzieło, do którego trzeba dorosnąc" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones